Gebäude
From 1100ad
(Difference between revisions)
nellewalli (Talk | contribs) |
nellewalli (Talk | contribs) |
||
| Line 28: | Line 28: | ||
|{{Building-Simple|Name=Eisenmine}} | |{{Building-Simple|Name=Eisenmine}} | ||
|{{Building-Simple|Name=Sägewerk}} | |{{Building-Simple|Name=Sägewerk}} | ||
| - | |{{Building-Simple|Name= | + | |{{Building-Simple|Name=Steinbruch}} |
|{{Building-Simple|Name=Kalkofen}} | |{{Building-Simple|Name=Kalkofen}} | ||
|{{Building-Simple|Name=Kohlemine}} | |{{Building-Simple|Name=Kohlemine}} | ||
| Line 34: | Line 34: | ||
{| | {| | ||
|- | |- | ||
| + | Sonstige Gebäude | ||
| + | |{{Building-Simple|Name=Tempel}} | ||
| + | |{{Building-Simple|Name=Obelisk}} | ||
| + | |{{Building-Simple|Name=Brunnen des Ruhmes}} | ||
| + | |{{Building-Simple|Name=Bibliothek}} | ||
| + | |{{Building-Simple|Name=Taverne}} | ||
Revision as of 20:51, 14 September 2010
| Startseite | Last Edited: 14.9.2010 by nellewalli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
